Studenci przyjeżdzający
Procedura aplikacyjna
KROK 1 - Wybranie uczelni
Skontaktuj się z Koordynatoremswojego Uniwersytetu i sprawdź z jakim zagranicznym uniwersytetem twoja Uczelnia ma umowę bilateralną
KROK 2 – Wysłanie dokumentów
Przed przystąpieniem do wypełniania aplikacyjnego formularza, należy podjąć kroki:
KROK 2.1 – E-mail potwierdzający
Upewnij się, że Uczelniany Koordynator Uniwersytetu nominował Ciebie (wysłał potwierdzającego nominowanie e-maila do naszego międzynarodowego biura dsm.@byd.pl albo yuliia.mulyk@byd.pl).
KROK 2.2. – Dokumenty Aplikacyjne
Upewnij się, że masz te dokumenty (trzeba zeskanować i dołączyć do formularza zgłoszeniowego):
Learning Agreement (LA)
Wypełnij LA zgodnie z listą kursów prowadzonych przez WSG w analogicznym semestrze, podpisz, a także zwróć się do Koordynatora Uczelni o jego podpisanie.
Uwaga: można wybrać kursy z różnych kierunków na WSG.
Transcript of Records
Pobierz z Dziekanatu dokument w języku angielskim z listą podjętych kursów, zdanych egzaminów i punktów zdobytych na Uczelni, potwierdzony pieczęcią Uczelni.
Proof of English Language Proficiency
Biegłość języka angielskiego należy podać zgodnie ze standardami europejskimi. Znajomość języka angielskiego nie powinna być niższa niż B1.
Application form
Po zebraniu wszystkich dokumentów aplikacyjnych, prześlij je wraz z Application Form na nasz e-mail: dsm@byd.pl.
Application Deadlines
15 Grudnia – dla semestru letniego
Formularz wniosku będzie sprawdzony w ciągu 1-2 tygodni przez Koordynatora WSG, który wyśle potwierdzenie przyjęcia studenta drogą elektroniczną. Oficjalne potwierdzenie będzie wysłane przez e-maila i pocztę.
Formularzy dokumentów:
- Application form
- Dormitory form
- Learning Agreement
- List with courses
Visa and Health Insurance
Jeśli pobyt w Polsce będzie trwać dłużej niż 3 miesiące trzeba uzyskać wizę (dla krajów z poza Unii Europejskiej). Proszę skontaktować się z urzędem twojego kraju i poznać szczegóły procedury ubiegania się o wizę.
Polecamy również do zorganizowania ubezpieczenia zdrowotnego przed przyjazdem do Polski.
Student powinien posiadać ubezpieczenia zdrowotne (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego lub ubezpieczenie prywatne), pokrywające koszty leczenia oraz zawierać zapisy dot. pokrycia odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków.