ZNAK JAKOŚCI EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI

20sie2021

Miło nam poinformować, że 17 sierpnia 2021 r. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy uzyskała Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności w zakresie wolontariatu dla statusów: organizacja przyjmująca, wspierająca i koordynująca.

 

Znak Jakości obowiązuje do końca 2027 roku. Brawo!

 

Profil Uczelni zostanie opublikowany na Europejskim Portalu Młodzieżowym pod numerem OID: E10024893, pod adresem https://europa.eu/youth/volunteering/organisations_en.

 

Tutaj można znaleźć WSG: | Europejski Portal Młodzieżowy (europa.eu)

Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności zaświadcza, że organizacja uczestnicząca w Europejskim Korpusie Solidarności jest w stanie zapewnić młodym ludziom warunki ramowe niezbędne do udziału w działaniach solidarnościowych zgodnie z zasadami i celami Europejskiego Korpusu Solidarności oraz dalszymi wymogami w celu zapewnienia jakości.

Daje nam to dostęp do możliwości finansowania z Europejskiego Korpusu Solidarności i grupy zmotywowanych młodych ludzi, a także poszerza zakres naszej działalności i udowadnia, że WSG wykazuje się znajomością zasad i wymagań programu.

Jednocześnie poniżej zamieszczamy komentarz eksperta:

„WSG wykazuje się znajomością zasad i wymagań programu. Posiada dobrze wyszkoloną kadrę i dobrze wyposażony kampus. Zapewnia rozsądne rozwiązania w zakresie organizacji części praktycznej, rekrutacji, procesu nauki i wsparcia kadrowego. Uczelnia oferuje różnorodne zajęcia w kilku miejscach: Żłobek i Przedszkole, Dzienny Klub Seniora (seniorzy) i Uniwersytet Trzeciego Wieku, Akademicka Przestrzeń Kultury i Muzeum Fotografii, Dział Spraw Międzynarodowych, Europe Direct. To szeroki wachlarz możliwości dla wolontariuszy do zdobycia różnych kompetencji, szczególnie tych ważnych na rynku pracy. Uczelnia jest w stanie udzielić wsparcia osobom o mniejszych szansach. Dla każdej grupy zaangażowanej w projekty EKS istnieje plan reagowania kryzysowego i świadczeń do zrealizowania.

Cały proces selekcji, przygotowanie wolontariuszy, pomoc podczas pobytu, jak i dalsze kroki po przyjeździe przeprowadzane są bardzo dobrze. Organizacja zapewnia wszelkie niezbędne szkolenia, utrzymuje stały kontakt z wolontariuszami, monitoruje przebieg działań, wspiera ich po powrocie swoimi zasobami, m.in. za pośrednictwem Biura Karier”.

Jesteśmy dumni z naszej ciężkiej pracy i dziękujemy całemu zespołowi Działu Spraw Międzynarodowych! Wykonaliśmy kawał dobrej roboty! Kontynuujmy dobrą pracę i idźmy naprzód, doskonaląc nasze umiejętności miękkie i twarde!

Aktualności

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki